Šungit 2 miliardy rokov starý liečivý kameň

Šungit 2 miliardy rokov starý liečivý kameň

Šungit – „zázračný kameň“ 21. storočia. Nielenže je šungit jedným z najzriedkavejších a silných liečivých kameňov, ale je tiež je veľmi prínosný v tejto pretechnizovanej dobe v ktorej teraz všetci žijeme. Šungit očisťuje, neutralizuje a chráni od škodlivého EMF (elektromagnetické pole) žiarenia, ktoré vychádza zo všetkej elektroniky okolo nás. A preto je tento liečivý kameň dôležitý pre každého, kto trávi  s elektronikou veľa času.

Čo je to šungit a kde sa vzal?

Vek šungitu sa odhaduje na približne 2 miliardy rokov, čo ho robí jedným z najstarších kameňov a je možné ho nájsť len v odľahlej oblasti v Rusku, Karélií. Slovo šungit sa začalo šíriť až od 17. storočia.

Kedy sa šungit dostal do povedomia širokej verejnosti bolo až po udelení Nobelovej cenu za chémiu v roku 1996 (objav fulerénov). Šungit totiž taký prírodný fulerén je. Jeho molekulárna štruktúra ho predurčuje k detoxikačným a čistiacim vlastnostiam.

Prekvapivo je šungit minerálom, ktorý ešte nie je taký populárny v spoločenstve liečby kryštálov ako kamene podobného tmavého lesku, napríklad čierny turmalín. Aj keď nie je kryštálom, šungit je jedným z najsilnejších liečivých minerálov. Je to jediný minerál, u ktorého bolo vedecky preukázané, že obsahuje „fulerény“, molekuly so silnými liečivými vlastnosťami. Na Mohsovej stupnice tvrdosti minerálov má 4, čo z neho robí pomerne tvrdú horninu. Jeho skutočná sila sa ukáže pri teste ohňom – schopnosť šungitu odolávať ohňu mu dala klasifikáciu pyrobituménu. Povrchový lesk sa pohybuje okolo matnej čiernej. Vo vnútri je šungit nekryštalický minerálny oxid uhličitý.

Metafyzické a liečivé vlastnosti šungitu

Šungit má vplyv na vašu základnú čakru, ktorá sa nachádza vo vašej chrbtici a tak pomáha celému telu.

Šungit je veľmi vyvažujúci kameň a taktiež pomáha vyrovnávať ľavú a pravú stranu tela. Udržiavanie vášho tela vo vyváženom stave je veľmi dôležité.

Šungit je neutralizačný kameň, takže ak sa cítite nemotivovaný a oslabnutí, pomôže vám znížiť stres, úzkosť a ako dôsledok sa budete sústrediť viac. Tiež pomáha inšpirovať kreativitu.

Šungit má vďaka svojmu zloženiu očistné a detoxikačné vlastnosti.

Antioxidanty v šungite pomôžu posilniť váš imunitný systém (dôležité počas chrípkových epidémií).

Šungit ako neutralizačný kameň doslova absorbuje negatívnu energiu tým, že ju neutralizuje. Negatívne situácie alebo ľudia nebudú ovplyvňovať vašu vlastnú pozitívnu energiu.

Šungit tiež pomáha podporovať lepší spánok, obnovuje emočnú rovnováhu a detoxikuje / lieči myseľ, telo a dušu.

Šungit má obrovské ochranné vlastnosti, pretože doslova okolo vás vytvára energický štít. Chráni vás pred negatívnymi frekvenciami (vrátane škodlivých EMF, ktoré pochádzajú z našej elektroniky).

Ako používať šungit?

umiestnite pyramídku zo šungitu v blízkosti vašej elektroniky, aby ste sa chránili pred škodlivými elektromagnetickými vlnami. Môžete si i nalepiť samolepky so šungitom na telefón.

môžete nosiť šungitové šperky pre „štýlovú“ ochranu.

keď sa cítite naozaj vyčerpane, ľahnite si na brucho a umiestnite šungit na chrbticu, pretože chrbtica je vaša základná čakra.

ak máte konkrétne zranenie, dajte šungit priamo na zranenie a podporíte hojenie.

keď meditácia nie je vaša silná stránka, skúste podržať šungit v dlaniach počas meditácie – to vám pomôže  sa sústrediť.

Moringa Oleifera najvyššej kvality – moringashop.sk

Návrat hore